Lehněte si a napijte se studené vody nebo tekutiny nahrazující elektrolyt.

Pro vás to nebude velký rozdíl, ale pro ni to bude velký rozdíl a pomůže vám to oběma zůstat blízko," říká Shapiro. Pro ženy: Udržujte svého partnera nebo manžela součástí vašeho těhotenství. "Navzdory skutečnosti, že s vaší nejlepší přítelkyní nebo vaší mámou může být právě teď zábavnější mluvit, je důležité se s partnerem podělit o to, co se s těhotenstvím děje," říká Lusskin. Přineste je na schůzky s lékařem, nechejte je prohlédnout si ultrazvuk, a pokud existuje zdravotní důvod, proč nemůžete mít pohlavní styk, zvažte přivedení svého lékaře do situace, aby pomohl partnerovi vysvětlit, co se děje a proč. Pro vás oba: Zůstaňte aktivní v udržování intimity naživu. "Nenechte svůj vztah sklouznout, byť jen trochu; pokud cítíte, že blízkost mizí, udělejte s tím něco – pokud máte něco cenného, ​​chcete se o to dobře starat – a jeden o druhého," říká Sugrue. Funkce WebMD Zhodnotila Brunilda Nazario, MD dne 14. března 2007

Zdroje

ZDROJE: Shari Lusskin, MD, ředitelka reprodukční psychiatrie, NYU MedicalCenter, New York. Dennis Sugrue, PhD, bývalý prezident American Association ofSexuální pedagogové, poradci a terapeuti, mimořádný klinický profesorPro ženy. Jerrold Shapiro, PhD, profesor a předseda poradenství © 2003 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Je horko, vlhko a vy jste těhotná. Pravda, může to být recept na utrpení, ale existují způsoby, jak se s tím vyrovnat.

"Vždy chovám nesmírné sympatie k ženám, jejichž děti se mají narodit v létě nebo na začátku podzimu," říká Debra Gilbert Rosenberg, LCSW, autorka nedávno vydané Společník nové maminky: Pečujte o sebe, zatímco se staráte o své novorozeně.

"Horko a vlhkost, i když jsou pro většinu lidí nepříjemné, si vybírají větší daň na těhotných ženách."

“Tepelná intolerance”

Adelaide Nardone, MD, gynekolog z Providence na Rhode Island a lékařský poradce Vagisil Women’s Health Center, vysvětluje, že když jste těhotná, vaše tělesná teplota je již o něco vyšší než normálně, takže přidané teplo z venkovní teploty. musí ve vás vyvolávat nepříjemné pocity.

"Těhotné ženy již mají určitý stupeň nesnášenlivosti tepla," říká Nardone, který radí budoucím maminkám, aby věnovaly pozornost varováním před horkem. Pokud je tepelný index (což znamená, jak vysoká je teplota kvůli kombinaci tepla a vlhkosti) v 90. letech, je dobrý den být co nejvíce uvnitř se zapnutou klimatizací. Chladná, vlhká žínka aplikovaná na zadní část krku, čelo nebo temeno hlavy je také dobrým způsobem, jak udržet tělesnou teplotu na nízké úrovni.

Pokud se silně potíte kvůli horku, ujistěte se, že pijete hodně tekutin, dodává Nardone. Voda je dobrá, ale také pomerančový džus, mléko a sportovní nápoje, které nahrazují vypocené elektrolyty.

Varuje, že příliš mnoho vody může být stejně velkým problémem jako příliš málo, což vede ke stavu zvanému intoxikace vodou. "Nadměrná hydratace vodou může ještě více zředit vaše elektrolyty a může způsobit únavu svalů, křeče a ve vážných případech i bezvědomí," Nardone říká WebMD.

Pokud máte žízeň, dodává Rosenberg, jste již dehydrovaní, takže se ujistěte, že budete pít celý den.

Zachovat chladnou hlavu

Ann Douglas, autorka Matka všech těhotenských knih, má tyto tipy:

Plavat. Plavání vás nejen ochlazuje, ale také pomáhá ubrat část váhy z vašeho sedacího nervu. (Dokonce i plavání v oceánu je v pořádku, jen se ujistěte, že vás vlny nesrazí.) Noste prodyšné látky, abyste se nepotili; to vás udrží v chladu a pomůže předcházet vyrážce z horka, která se může rozvinout pod prsy a břichem, což je častý problém těhotných žen. Noste stříkací láhev naplněnou vodou, abyste se mohli zamlžit, když vám začne být teplo. Cvičte v chladnějších obdobích dne a vyhněte se cvičení až do přehřátí.

Pokračování

Pokud jde o cvičení, říká Nardone, vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, než začnete nebo budete pokračovat v cvičebním režimu.

Dýchání je také důležitým faktorem pro udržení chladu, dodává Nardone. Dýchání uvolňuje teplo, takže se ujistěte, že máte dobrý dechový vzorec (někteří lidé dýchají příliš rychle nebo příliš pomalu), a pokud máte problémy s dýcháním například kvůli https://recenzeproduktu.top/ alergii nebo astmatu, zůstaňte doma.

Hyun-Joo Lee, MD, gynekolog z lékařského centra Alberta Einsteina ve Filadelfii, má své vlastní návrhy, jak udržet chladnou hlavu během těhotenství:

Vyhýbejte se přímému polednímu slunci, protože těhotné ženy jsou náchylnější ke spálení než netěhotné. Vypijte jednu osmiuncovou sklenici vody nebo tekutiny nahrazující elektrolyt za každou hodinu, kdy jste venku v horkém počasí. Vyhněte se intenzivním venkovním aktivitám během horkých hodin dne. Používejte opalovací krém s vysokým SPF. Pokud máte světlou pleť, používejte SPF 30 nebo 45. (Zvýšená produkce melaninu může vést k "těhotenská maska," takže se ujistěte, že váš čas na slunci je omezený a nevycházejte ven bez opalovacího krému nebo ještě lépe bez opalovacího krému.) Vstupte dovnitř při prvních známkách slabosti, únavy, závratě, točení hlavy nebo nadměrné žízně. Lehněte si a napijte se studené vody nebo tekutiny nahrazující elektrolyt. Pokud se brzy nebudete cítit lépe, zavolejte svého lékaře.

Dalším běžným problémem u letních těhotenství je otok nohou – nazývaný fyziologický edém, říká Lee WebMD. "Pokud se druhá polovina těhotenství objeví v letních měsících, může se stupeň otoku nohou dramaticky zvýšit."

Lee nabízí seznam doporučení a nedoporučení pro ženy, které během těhotenství zažívají otoky nohou:

Dělat:

Lehněte si 30 až 60 minut denně, buď na konci pracovního dne, nebo během oběda. Během spánku udržujte nohy zvednuté umístěním srolovaného ručníku nebo přikrývky pod matraci u nohou postele. Noste pohodlné boty a pokud je to možné, noste jedny boty o polovinu větší, než je vaše běžná velikost. Procházejte se dvakrát až třikrát týdně v době mimo polední horko. Sundejte si prsteny, pokud se vám zdají být těsné. Některé těhotné ženy pociťují mírné otoky rukou a musí si nechat uříznout prsteny.

Pokračování

ne:

Nenoste stahující oblečení, zejména kolem pasu. Nestůjte na jednom místě příliš dlouho. Omezte, ale nevylučujte sůl ze svého jídelníčku. Sůl obsahuje jodid, nezbytný prvek pro zdraví plodu. Neužívejte žádné diuretické látky. Diuretika mohou způsobit ztrátu elektrolytů, která by mohla ohrozit plod.

Pokud se budete řídit všemi těmito tipy, říká Lee, můžete velmi dobře ignorovat horko a vrátit se k radosti z očekávání příchodu vašeho dítěte.

Pravidlo o užívání léků v těhotenství je jednoduché: Vždy se nejprve zeptejte svého lékaře. To zahrnuje otázky týkající se léků na předpis a volně prodejných (OTC) léků. Rozhodně byste neměli užívat nějaké léky. Pro ostatní – žluté vlajky – váš lékař možná bude muset zvážit rizika a přínosy pro vás a vaše dítě. Zde je základní návod:

Vyhýbat se:

Aspirin – pokud vám to výslovně nepředepsal váš lékař Ibuprofen (Motrin, Advil) Bylinky, minerály, aminokyseliny a běžné vitamíny Isotretinoin (dříve prodávaný jako Accutane, nyní Absorica, Amnesteem, Claravis, Myorisan, Zenatane) užívaný na akné Thalidomid (Thalomid) užívaný k léčbě určitého typu kožního onemocnění a mnohočetného myelomu

Zeptejte se svého lékaře:

Některá antidepresiva Lithium pro bipolární poruchu Fenytoin (Dilantin) pro záchvaty Některé chemoterapie rakoviny Flukonazol (Diflucan) pro kvasinkové infekce Albuterol (Ventolin) na astma WebMD Medical Reference Recenze: Neha Pathak, MD dne 19. března 2021

Zdroje

ZDROJE:

Women’s Health.gov: "Informační list o těhotenství a lécích."

FDA: "Medicína a těhotenství."

Miminka rostou různou rychlostí. Existují zavedené vývojové milníky, které vám umožní porovnat růst vašeho dítěte s průměrným očekávaným růstem. 

Níže uvedené týdny a měsíce jsou obecné a vhodné pro srovnání. Neměli byste se však znepokojovat, pokud se vaše dítě vyvíjí trochu rychleji nebo pomaleji. 

Představujeme miminkům převalování

Čas na bříško. Toto je důležitý první krok k tomu, aby se vaše dítě převrátilo. Doba bříška může začít kolem 0 až 6 měsíců. To je, když položíte své dítě na břicho během hry pod dohledem. 30 minut rozložených po celý den je pro miminka dobré.

Čas na bříško pomůže vašemu miminku protáhnout a zpevnit krk a hlavičku. Zapojeny jsou i jejich ramenní a zádové svaly. To pomáhá vašemu dítěti rozvíjet smyslové vnímání, rovnováhu, zrak a dovednosti při řešení problémů. Každodenní cvičení na bříšku posílí svaly vašeho dítěte, aby se připravilo na převalování a nakonec se posadilo.

Děti se obvykle začnou převracet ve 4 měsících. To začne tím, že se budou houpat tam a zpět. Vaše dítě se pravděpodobně převalí z bříška na záda, než se převalí ze zad na bříško. Přibližně v 6 měsících by mělo být vaše dítě schopno přetáčet se na obě strany namísto původního.

Výhody převalování miminek

Mezi 3. a 4. měsícem se vaše dítě učí hodně o pohybu. Mohou začít projevovat více emocí a smát se a usmívat se. 

Pohybujte se a protahujte se. Necháte-li své dítě pohybovat se a protahovat, pomůžete mu zpevnit tělo a připravit se na pokročilý pohyb. Když jsou na břiše, natáhnou se po hračkách a začnou více používat ruce a prsty. Během této doby můžete svému dítěti pomoci posadit se a naučit se ovládat pohyby hlavy. Nakonec budou potřebovat méně podpory. 

To vše jsou důležité součásti, které pomáhají vašemu dítěti převrátit se. Učení těchto různých pohybů a emocí může pomoci jejich fyzickým a kognitivním dovednostem. 

Jak podpořit převalování

Pozice na hrudi. Prvním krokem při převalování je čas na bříško, jak již bylo zmíněno dříve. Pokud vaše miminko nemá rádo čas na bříšku, můžete si je položit na hruď nebo přes klín. Tyto polohy mohou pomoci zmírnit reflux a nepohodlí. Poloha na hrudi také umožňuje, aby vaše dítě vidělo vaši tvář. To, že nevidí vaši tvář, může být jedním z důvodů, proč jsou naštvaní. 

Pokračování

Posaďte se na podlahu. Přejděte dolů na úroveň vašeho dítěte a hrajte si s nimi. Mluvit s nimi, zpívat, číst knížky nebo si hrát s hračkami, to všechno jsou zábavné způsoby, jak zapojit vaše dítě během chvilky na bříško. Usmívejte se na své dítě, aby se během této doby cítilo bezpečně a šťastně. Úsměv obecně pomáhá rozvoji mozku vašeho dítěte a zlepšuje vaši vazbu s dítětem. 

Použijte rytmus. Používání rytmu a pohybu, když se vaše dítě snaží převrátit, pomáhá rozvíjet jeho dovednosti při převrácení. Hudba v krátkých úsecích může pomoci zavést rytmus do bříška vašeho dítěte. 

Nenechte se odradit, pokud se vaše dítě snaží převrátit i po všech těchto různých pobídkách. Všechna miminka se vyvíjejí jinak. 

Bezpečnostní opatření pro převalující se miminka

Jak vaše dítě roste a učí se nové věci, budete se chtít ujistit, že se pohybuje bezpečně.

Přestaň se plést. Když se vaše dítě začne pravidelně převracet mezi 4. a 6. měsícem, budete muset změnit jeho spánkový režim. Měli byste je přestat zavinovat, jakmile se začnou přetáčet. Po 3 měsících je nejlepší nechat ruce dítěte volné. Pokud je vaše dítě v kočárku, budete ho chtít pro jistotu přenést do postýlky. 

Odstraňte nebezpečí. Když se vaše dítě začne válet v postýlce, ujistěte se, že v něm nejsou žádné přikrývky, polštáře nebo plyšová zvířátka, do kterých by se mohlo zabalit. To může způsobit SID. Nejlepší je nechat dítě, aby si našlo svou přirozenou polohu ke spánku. Používání zařízení, která je udržují v určité spánkové poloze, může být nebezpečné.  

Pozor na problémy. Dalším preventivním opatřením, které je třeba učinit, když je vaše dítě ve věku, kdy se může převrátit, je sledovat jeho vývoj. Pokud si všimnete, že vaše dítě ztrácí dovednosti, které dříve mělo, možná budete chtít mluvit s jeho lékařem. 

Znepokojujte se, pokud vaše dítě nezvedá hlavu, nekontroluje hlavu, když sedí, nebo nesahá po hračkách. Pokud si vaše dítě nevšimne svých rukou nebo je drží v pěstích, může to znamenat vývojovou poruchu.

WebMD Medical Reference Recenzoval Dan Brennan, MD dne 28. června 2021

Zdroje

ZDROJE:

ZDRAVOTNÍ PROGRAM CALIFORNIA DĚTSKÉ PÉČE: „Čas bříška pro kojence.“

pomozte mi RŮST: „Miníky pro miminko – když miminka sedí, převalují se a lezou.“

PLOS One: “Objektivní měření času na bříšku u kojenců (0-6 měsíců): Ověřovací studie.”

raisingchildren.net.au: “Pohyb a hra: miminka.”

raisechildren.net.au: “3-4 měsíce: vývoj dítěte.” 

červený nos: “Co uděláme teď, když se naše dítě začalo převracet?”

Po porodu vaše tělo potřebuje čas na uzdravení a odpočinek – a stejně tak vaše mysl. S obojím může pomoci poporodní jóga, označovaná také jako poporodní jóga. Tato forma jógy se zaměřuje na zotavení a regeneraci a může zmírnit stres a deprese po porodu. 

Jógu můžete začít cvičit pár dní až pár týdnů po porodu, podle toho, jak váš porod probíhal.   

Co je poporodní jóga?

Poporodní jóga je upravená jógová praxe s nízkou intenzitou. Po porodu se s vaším tělem děje spousta změn. Tento typ jógy je navržen tak, aby pomohl vašemu tělu zotavit se. Poporodní jóga nabízí nejvíce benefitů během prvních tří měsíců po porodu.

Bylo například prokázáno, že poporodní jóga snižuje riziko poporodní deprese. Jóga může pomoci vyrovnat vaši energii, snížit krevní tlak a snížit stres a úzkost. 

Poporodní jóga může také nabízet následující výhody:

Zvýšený klid Snížení úzkosti a deprese Snížená podrážděnost a hněv Zvýšená energie Nižší krevní tlak Snížené svalové napětí Relaxace prostřednictvím meditace

Proč byste měli vyzkoušet poporodní jógu

Jóga je o vyvážení vašeho emocionálního, mentálního, fyzického a duchovního já. Poporodní jóga a cvičení mohou být užitečné při překonávání novorozenecké fáze. Dokáže zvýšit vaši náladu a energii a pomůže vám pomalu se znovu spojit se svým tělem. 

Bylo prokázáno, že cvičení jógy po porodu zmírňuje příznaky poporodní deprese, která se může objevit po narození vašeho dítěte. Poporodní deprese se může zpočátku jevit jako mírná. Příznaky se mohou vyvinout během týdnů po porodu nebo dokonce rok po porodu. Příznaky zahrnují: 

Silné změny nálad Nekontrolovatelný pláč Potíže s vazbou na vaše dítě Odstoupení od rodiny a přátel Žádná chuť k jídlu nebo jíst více než obvykle Nespavost nebo přílišný spánek Extrémní únava Žádný zájem o aktivity, které jste měli rádi dříve Podrážděnost a vztek Strach z toho, že nebudu dobrou matkou Beznaděj nebo pocity hanby nebo viny Úzkost Myšlenky na sebepoškození

Pokud po porodu zaznamenáte některý z těchto příznaků, kontaktujte svého lékaře. Mohou vám pomoci porozumět těmto pocitům a nabídnout možnosti léčby.

Kromě zmírnění úzkosti a deprese vám poporodní jóga může jednoduše pomoci relaxovat. Udělejte si čas a buďte opatrní, až se vrátíte k józe. Dbejte na své tělo a uvědomte si, kdy přestat. Jít příliš tvrdě a příliš rychle může být škodlivé.

Pokračování

Lekce poporodní jógy by měly zahrnovat upravené pozice. Vyhněte se přetěžování, zejména v prvních týdnech a měsících po porodu.