Co vědět o dermatomyositis

Dermatomyositis je zdravotní stav, který způsobuje svalovou slabost a vyrážky. Zkušenosti dermatomyositis.

Ačkoli neexistuje žádný lék na stav, jsou k dispozici některé ošetření, které mohou pomoci minimalizovat příznaky. Proč se vyvíjí. Dermatomyositida je způsobena virem, který ovlivňuje kosterní svaly.

Příznaky dermatomyositidy se objevují postupně. Prvním příznakem, který si člověk může všimnout, je vyrážka, která má tendenci být červené a nerovnoměrné povahy. Nejběžnější umístění pro vyrážku jsou v následujících oblastech:

Někdy se člověk začne vyvíjet usazeniny vápníku pod kůží, která se může cítit jako tvrzené hrboly na dotek. Toto je známé jako kalcinóza a je běžné u dětí, ale ne u dospělých s dermatomyositidou. Jsou šupinaté, červené oblasti, které se často objevují nad klouby.

Mezi další příznaky spojené s dermatomyositidou patří:

podle Na americkou osteopatickou vysokou školu dermatologie, odhaduje se, že 15 až 30 procent lidí s dermatomyositidou také zažívá:

Přidružené podmínky

Existují různé typy dermatomyositidy a některé související podmínky. Tento stav způsobuje, že dítě, obvykle ve věku 5 až 10 let, zažívá svalovou slabost.

 • Problémy s kartáčováním vlasů
 • Problémy vstávání ze židle nebo nahoru z podlahy
 • Extrémní únava
 • Shortness of Dech
 • Děti s JDM budou mít také vyrážku, která je fialová nebo zaprášená červená. Někdy to mohou lékaři zaměnit za ekzém.

  Děti také zažívají náhlý nástup jejich příznaků než dospělí s podmínkou.

  Vědci stále studují vztah mezi rakovinou a dermatomyositidou. Vědí však, že lidé s určitými rakovinami budou mít čas s větší pravděpodobností. Patří sem rakoviny:

  lékař začne tím, že se zeptá osoby na jejich příznaky. Doktor by měl přezkoumat veškerou anamnézu a seznam léků, které osoba užívá. mohly by způsobit podobné příznaky. Lékaři mohou také testovat enzymy spojené s rozpadem svalů, které by mohly naznačovat dermatomyositidu. Příklady zahrnují kreatinovou kinázu a aldolazu. Mohou se také podívat na specifické protilátky, které mohou být v dermatomyositidě. Dermatomyositis. Jakékoli deformity ve svalech. Zahrnujte:

  Lékař se obvykle pokusí vyloučit tyto podmínky při určování, zda má osoba dermatomyositidu.

  Bohužel v současné době neexistuje lék na dermatomyositidu. Místo toho se lékaři zaměřují na metody ke snížení zánětu a zabránění dalšímu postižení. Tyto snižují zánět v těle snížením počtu protilátek, které imunitní systém produkuje proti konkrétní látce. Lékař může zpočátku předepsat vysokou dávku těchto steroidů a potom pomalu snižovat dávku v průběhu několika let.

  Existují rizika spojená s dlouhodobým používáním kortikosteroidů. Patří mezi ně větší rizika pro osteoporózu, cukrovku, přírůstek na váze a katarakty. Patří mezi ně:

  Například ty, které byly diagnostikovány s JDM, obvykle zjišťují, že jejich příznaky téměř zcela zmizí, jak stárnou.

  Avšak ti, kteří jsou diagnostikováni s dermatomyositidou, jako dospělí mají menší pravděpodobnost úplné remise jejich příznaků.

 • Respirační selhání
 • Lidé, kteří mají dermatomyositidu, která ovlivňuje jejich srdce a nebo plíce, mohou mít méně pozitivní výhled.

  Uveďte dermatomyositidu, měli by okamžitě mluvit s lékařem.

  Čím dříve, kdy je osoba diagnostikována a léčena, tím lepší bude jejich výhled.

 • Pediatrics/Health’s Health
 • Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik cena amazon rapid slim – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents